0

چگونه پرینت سه بعدی با فیلامنت Flexible

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 15 آبان 1396 در ساعت 22 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیایید درباره چاپ سه بعدی رشته های انعطاف پذیر صحبت کنیم. هر کس می خواهد با آن چاپ کند، اما به یک تازه کار، ممکن است دلسرد کننده باشد. ما نگاهی خواهیم داشت که فیبرهای انعطاف پذیر را برای چاپ راحت تر از آنچه ممکن است به نظر برساند، و چگونگی اضافه کردن رشته های انعطاف پذیر به جعبه ابزار چاپ 3D خود اضافه کنید.
الك ریشتر
مه 3، 2017
اضافه کردن نظر | مشاهده نظرات (3)
از TPE به Soft PLA، رشته های چاپ انعطاف پذیر سه بعدی مواد مفید زیادی برای آماده شدن دارند. با طراحی این رشته ها اساسا لاستیک قابل چاپ هستند، به شما این امکان را می دهد که طرح های الاستیک پیچیده ای ایجاد کنید که در غیر این صورت غیر ممکن خواهد بود. رشته های قابل انعطاف در رنگ های مختلف، آرایش های شیمیایی و سختی می آیند، به شما امکان انعطاف پذیری برای اعمال خواص مختلف خود را می دهد.
الیاف چاپ انعطاف پذیر 3D چه هستند؟
به طور کلی، اکثر رطوبت ها دماسنج هستند؛ آنها را گرم می کنید، آنها را شکل می دهید، اجازه دهید آنها را خنک کنند، و این شکل نهایی است. هنگامی که چاپگر 3D شما نیاز به تغییر شکل رشته از سیلندر را به مدل خود ندارد مفید نیست. مخالف thermoset گرمانرم است؛ شما می توانید مواد خود را تقریبا به طور نامحدود ذوب شده و تغییر شکل دهید. با ترکیبی از پلیمرهای پلاستیکی با پلیمرهای لاستیکی، شما یک الاستومر ترموپلاستیک (TPE) دریافت می کنید. با استفاده از همین اصل، شما می توانید مواد را برای ایجاد پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU)، الاستومر ترموپلاستی Polyester Copolyamide (PCTPE) یا Soft PLA (ترکیب PLA و اشباع آن در یک ماده شیمیایی خاص برای تسکین آن) ترکیب کنید.

این مواد در بسیاری از صنایع از پانل ابزار خودرو، چرخ کاستور، ابزار قدرت، کالاهای ورزشی، دستگاه های پزشکی، تسمه های رانندگی، کفش، روبات های قابل انعطاف، و انواع اشکال مختلف مثل ترمو درب یا رشته های مختلف استفاده می شود. بیش از 40٪ از تمام TPE تولید شده برای استفاده در جایی در یک وسیله نقلیه است. استفاده معمول از TPE در تولید باعث انتقال آسان از تولیدات بزرگ به چاپ سه بعدی و نمونه سازی سریع می شود.

اگر شما با رشته PLA چاپ کرده اید، آن را سخت و شکننده خواهید یافت؛ آن را به شیوه ای اشتباه رها کنید و آن را می شکند با مواد انعطاف پذیر مانند MatterHackers PRO سری Flex، شما می توانید آن را هزاربار بارگذاری و نه شکستن آن. PRO فلکس می تواند تا 6 برابر طول اصلی خود قبل از شکستن کشش داده شود، و با تست سخت افزاری نرمال ما، ما قبل از فشردن از اتاق خارج شدیم.

قوانین برای زندگی با چاپ سه بعدی انعطاف پذیر:
قانون شماره 1: بدون لغو

اطمینان حاصل کنید که تمام کار چاپ را خاموش کنید. ضرب و شتم ثابت و اکسترود شدن می تواند چاپ شما را از عدم نیاز به پر کردن "hotend" با رشته های بیشتر پس از هر retraction مستثی نماید. در بعضی موارد، شما حتی می توانید یک نقطه تخت در رشته جلوگیری از شما از رشته اکسترود در تمام. با وجود خاموش شدن رکورد، مگر اینکه شما یک بخش فوق العاده پیچیده را چاپ می کنید، شما حتی نباید متوجه تفاوت باشید.

قانون شماره 2: آن را خشک نگه دارید

همان روش هایی که برای نایلون استفاده می شود برای رعایت رشته های انعطاف پذیر خود: 200 درجه فارنهایت به مدت شش ساعت در یک اجاق معمولی، سپس آن را خاموش کنید و اجازه بدهید فر را به دمای اتاق باز گردانید. شما همچنین می توانید یک کوره خلاء را برای خشک کردن رشته خود را در نیم ساعت تا یک ساعت استفاده کنید. بیشترین انعطاف پذیر فیبرها به نوعی هیدروکسی است و اگر بخواهید اکسترودر آن را مرطوب کنید، پاپ و صدای بوق بزنید. اینها جابجایی از آب است که بلافاصله بخار می شود و در چاپ شما خالی می شود. این مکعب ها قبل از چاپ، بدون خشک کردن رشته قبل از چاپ، چاپ می شد، در حالی که دست گرفتن دوچرخه در یک فر قرار داده شد و بلافاصله قبل از چاپ برداشته شد.

قانون شماره 3: آن را پایین بیاورید

 

با PLA یا ABS میتوانید FAST را چاپ کنید. آنها یک ماده سخت است، بنابراین واقعا آسان است برای گرفتن و راندن رشته از طریق نازل. انعطاف پذیری چاپ مثل تلاش برای هدایت یک انتهای یک طناب است که با فشار دادن طرف دیگر. با پایین آوردن آن، احتمال دارد که اکسترودرهای خود را محدود یا حتی پیچیده کنید (من این را برای من اتفاق افتاده بود، و این کاملا دیدنی بود). کندتر به معنای 10mm / s یا 30mm / s به عنوان حداکثر سرعت یک نقطه شروع عالی است. بعضی از چاپگرها می توانند سریعتر چاپ کنند، بعضی دیگر نیاز به کمی کندتر دارند، اما 30 میلیمتر بر ثانیه برای چاپ بسیار خوب است.

 

افشای برخی افکار

Bowden در مقابل مستقیم Drive هر زمان چاپ رشته های قابل انعطاف ذکر شده است، یکی از اولین نظرات این است که چگونه شما می توانید flexibles چاپ با چاپگر سبک به عنوان خوانده شده، و یا که چاپ خوب نیست. در گذشته، این نظر درست بود، اما چاپ سه بعدی و چاپگرهای چاپگر 3D پیشرفت زیادی به دست آوردند، اما بزرگترین پیشرفت محدود کردن مسیر رشته ای است. آنچه این بدان معنی است این است که از دنده اکسترودر تا باز کردن نازل، هیچ جایی برای رشته هایی نیست که بخواهند از آن بیرون بیایند و یا به آن متصل شوند. همه چیز به پایین می آید، آیا وجود دارد که رشته ها از آن خارج شوند؟ چرخ دنده اکسترودر را ترک می کند اگر بله، یک قطعه را طراحی کنید تا آن را محدود کنید، یا اکسترودر خود را تغییر دهید تا شکافها را پر کنید.

 

 

 

تیلور یک تفکیک کامل و بحث بسیار عمیق تر با عکس ها و دانش فنی بیشتری درباره اینکه چرا دقیقا به طور مستقیم درایو بجز در صورتی که درایو مستقیم قرار دارد، نباشد، سؤالی است که شما باید از آن بپرسید، به طوری که اگر شما آن را در نظر داشته باشید، می توانید در اینجا بخوانید.

 

گرفتن اول لایه راست

لایه اول مهمترین بخش هر چاپ است. چندین چیز که باید انجام دهید برای اینکه اولین لایه را به خوبی بچرخانید وجود دارد.

 

شما باید سطوح چاپ (یا سطح چاپ) را به سطح مورد نیاز بدهید. از یک یا دو تکه MatterControl استفاده کنید، هر قاعده را به صورت دستی با یک تکه کاغذ کالیبره کرده یا از تکه تکه کردن خودکار چاپگر خود استفاده کنید.

شما نیاز به اکسترودر دارید تا ارتفاع صحیح را از تخت خود داشته باشید. حتی اگر تخت شما سطح است، شما باید مطمئن شوید که نازل در فاصله مناسب از بستر قرار دارد. بیش از حد نزدیک است و آن را پاره می کند و نمی کند، بیش از حد و آن را به اندازه کافی تماس نیست و نمی کند. شما نیاز به منطقه goldilocks دارید.

شما نیاز به یک ماده پایه خوب برای رشته انعطاف پذیر خود دارید تا به آن پایبند باشید. نوار رنگی آبی یا یک تخت شیشه ای داغ با چسب PVA، سطوح ایده آل برای تخت چاپ شما می باشد.

در اینجا ویدیو از MatterHackers چاپ 3D 101 چاپی است که به شما در جهت درست برای گرفتن یک لایه اول ستاره کمک خواهد کرد.

 

 

 

چاپ سه بعدی روی نوار نقاشان آبی

نوار آبی، و یا نوار نقاش، یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های برای دریافت یک چاپ عالی از flexibles شما است. در اینجا یک چک لیست سریع چیزهایی است که می خواهید مطمئن شوید که انجام می دهید.

 

 

 

اطمینان حاصل کنید که هر قطعه نوار از لبه به لبه بدون هر گونه همپوشانی و یا شکاف.

هنگام استفاده از نوار آبی، گرما را تا حد زیادی بالا نبرید، این ممکن است به قسمت چاپ شده شما آسیب برساند.

هر نوار نوار که در هنگام برداشتن قطعات آسیب دیده است را جایگزین کنید.

نوار پس از چاپ 5-10 را جایگزین کنید، هنگامی که قطعات چسبیده را متوقف کنند، یا هنگامی که از بین بردن ضخامت قابل توجه در بافت سطح نوار وجود دارد.

اگر اولین لایه شما چسبیده باشد، مطمئن شوید که سر چاپی به اندازه کافی نزدیک است تا یک خط ریزهخوار خوب را بسازید. اگر این مشکل شما را برطرف نمی کند، ممکن است بخواهید درجه حرارت اول را 5 تا 10 درجه افزایش دهید (با 5 شروع و در صورت لزوم افزایش یابد).

نوار آبی کامل نیست اما استفاده از آن بسیار آسان است و به طور کلی نتایج خوبی را به ارمغان می آورد. با این حال، گاهی اوقات قطعات شما می توانید نوار را در هنگام چاپ بر روی شیشه بکشید، و هنگامی که این اتفاق می افتد، برخی از پیچیدگی ها را می بینید.

چاپ سه بعدی بر روی شیشه ای با یک تخت گرما

هنگامی که شما یک تخت تحت کنترل دما دارید، چاپ مستقیم به شیشه می تواند یک گزینه عالی باشد. درجه حرارت توصیه شده برای فیبرهای انعطاف پذیر، از درجه حرارت اتاق تا 110 درجه سانتیگراد متفاوت است، بنابراین تنظیمات بستر توصیه شده را همانطور که در راهنمای مقایسه مقایسه رشته ما وجود دارد، دنبال کنید.

 

اگر قدم هایی را دنبال کردید تا اولین لایه اول را درست کنید و چاپتان چسبیده نباشد، این را امتحان کنید:

 

گشتاور بیشتر برای فشار دادن یک رشته انعطاف پذیری لازم است، پس قبل از شروع چاپ، قبل از اینکه شروع به چاپ کنید، اکسترودر را بطور کامل اجرا کنید، بنابراین رشته ای که در طول کل لایه اول قرار دارد، روی ردیف قرار می گیرد. داشتن یک دامن در ابتدای چاپ به اندازه کافی برای اطمینان از اینکه رشته ها در انتهای گرم با زمان شروع به کار شما هستند، کافی است.

اطمینان حاصل کنید که دمای اکسترودر به اندازه کافی داغ است تا رشته را کاملا ذوب کند. در غیر این صورت، پلاستیک ممکن است جریان نداشته باشد و شما را با لایه های ناقص و مجزا از محیط خارج کند.

اطمینان حاصل کنید که سرعت برای چاپگر شما خیلی سریع نیست. چاپ بیش از حد سریع می تواند باعث بی معرفتی شود و باعث می شود که انفجار مانند یک وب سایت عنکبوتی ظاهر شود. با رشته های انعطاف پذیر، چاپ سریع تر می شود گشتاور بیشتر برای رسیدن به پایان داغ است.

کمی افزایش اکستروژن را افزایش دهید. یک راه عالی برای این که دقیق باشد این است که یک کالیبراسیون E-step را برای رشته های انعطاف پذیر خود انجام دهید، زیرا برای PLA کار برای TPE مشابه نیست. چه چیزی باعث می شود که شما در PLA 100 میلی متری داشته باشید، تنها شما می توانید با TPE 85 میلی متر داشته باشید، بنابراین مقاله کالیبراسیون E-step را دنبال کنید تا این تنظیم را انجام دهید. یا، هنگامی که مراحل مناسب E را پیدا می کنید، تفاوت درصد را از مراحل E اولیه پیدا کنید و هر زمان که به انعطاف پذیری خود برمی گردید، چندتایی اکستروژن خود را داشته باشید، بنابراین شما همیشه از طریق سیستم عامل خود در حال اجرا نیستید. به عنوان مثال، چاپگر شما از 400 مرحله E برای PLA استفاده می کند و بعد از کالیبراسیون شما می توانید TPE را با استفاده از 500 مرحله E ببینید. 500/400 = 1.25، بنابراین ضریب اکستروژن شما برای TPE باید 125٪ باشد و شما می توانید E-steps خود را به PLA کالیبراسیون کنید.

هنگامی که شما می توانید آن را به خوبی کار می کنند، شیشه بهترین راه مطلوب برای چاپ رشته های انعطاف پذیر است. این لایه ی زیرین لایه ی بزرگ را ایجاد می کند و تخت گرم آن را تضمین می کند که قطعات ملایم و صاف است.

گرفتن درجه حرارت راست

هنگام کار با یک رول جدید رشته ای برای اولین بار، ما معمولا می خواهیم شروع به چاپ در حدود 235 درجه سانتیگراد و سپس تنظیم درجه حرارت به بالا یا پایین با افزایش 5 درجه تا زمانی که کیفیت چاپ را دریافت کنید.

اگر دمای خیلی بالا باشد

 

رشته های بیشتری را بین قسمت های جداگانه ای از چاپ خود مشاهده خواهید کرد، مانند سحر و جادو. اگر این اتفاق بیفتد باید سعی کنید درجه حرارت را به میزان 5 درجه کاهش دهید تا اکسترودر مواد بسیار نشتی نداشته باشد. چاپ رشته های انعطاف پذیر بسیار کارآمد است، در صورتی که رکورد خاموش می شود، بنابراین ممکن است قادر به جلوگیری از وقوع همه رشته ها نباشید، اما با دمای مناسب، باید مسائل بسیار کمی داشته باشید.

 

اگر دمای خیلی پایین باشد

 

شما می بینید که رشته ها به لایه قبلی چسبیده نیستند و شما چسبندگی ضعیفی دارند یا بخشی از آن قوی نیست و می توانید به راحتی آن را جدا کنید. در هر صورت، شما باید درجه حرارت را 5 درجه افزایش دهید و دوباره امتحان کنید تا خطوط خوب خوب را در هر لایه دریافت کنید و در هنگام چاپ انجام دهید.

 

توجه: شما ممکن است نیاز به آزمایش با درجه حرارت است که بهترین در چاپگر خود را چاپ کنید. دمای محیط، رطوبت و کالیبراسیون و منحصر به فرد چاپگر شما، بخشی از نحوه چاپ شما را نشان می دهد.

 

اگر نظر یا مشارکت دارید، لطفا یک ایمیل به ما بفرستید یا تماس بگیرید ما همیشه به دنبال نکات و بهترین شیوه ها هستیم و دوست داریم از شما بشنویم. احساس رایگان با هر گونه سوال خاص در انجمن MatterHackers.

 

راهنمای مقایسه نایلون ما را برای گرفتن همه چیز از آخرین و بزرگترین رشته - چاپ مبارک!

Rule #3: Slow it down

With PLA or ABS, you can print FAST. They’re a hard material, so it’s really easy to grip and push the filament through the nozzle. Printing flexibles is like trying to guide one end of a rope by pushing the other. By slowing it down, it’s much less likely to bind up or even wrap around your extruder gear (I’ve had this happen to me, and it was quite the sight). Slower doesn’t mean 10mm/s either, 30mm/s as a maximum speed is a great starting point. Some printers can print faster, others need to go a little slower, but 30mm/s for infill works very well.

Dispelling Some Myths

Bowden vs Direct Drive. Any time printing flexible filaments is mentioned, one of the first comments is how you can’t print flexibles with a bowden-style printer, or that it doesn’t print well. In the past, that comment would be right, but 3D printing and 3D printer manufacturers have made a lot of advances, but the biggest improvement is constraining the filament path. What this means is that from extruder gear to the opening of the nozzle, there is no where for the filament to want to come out of or bind in. It all comes down to, is there room for the filament to squeeze out of after it leaves the extruder gear. If yes, either design a piece to constrain it, or modify your extruder to fill in the gaps.

 

Taylor wrote a full breakdown and a much more in depth discussion with pictures and more technical knowledge of why exactly bowden vs direct drive isn’t the question you should be asking, so if that interests you, you can read about it here. 

Getting the First Layer Right

The first layer is the most important part of any print.  There are a few things you need to do to get the first layer to stick well.

  • You need the print bed (or print surface) to be level.  Use either MatterControl’s mesh leveling, manually calibrate each corner with a piece of paper, or use your printer’s auto-bed leveling.
  • You need the extruder to be homed to the correct height from the bed.  Even if your bed is level, you need to make sure the nozzle is at the right distance from the bed. Too close and it smears and doesn’t stick, too far and it doesn’t make enough contact and doesn’t stick. You need the goldilocks zone.
  • You need a good base material for your flexible filament to adhere to.  Blue painter’s tape or a heated glass bed with PVA glue are ideal surfaces for your print bed.

Here is a video from MatterHackers' 3D printing 101 series that will help guide you in the right direction for getting a stellar first layer. 

 

3D Printing on Blue Painters Tape

Blue Tape, or Painter’s Tape, is one of the easiest and fastest ways to get a great print from your flexibles.  Here is a quick checklist of things you want to make sure you are doing.

 

  • Make sure each piece of tape lines up edge to edge without any overlap or gaps.
  • Don't heat the bed too high when using Blue Tape, it may stick too well to your printed part.
  • Replace any tape strips that get damaged when removing parts.
  • Replace the tape after 5-10 prints, when parts stop sticking, or when there is a noticeable loss in tape surface texture.
  • If your first layer is not sticking - make sure the print head is close enough to make a nice squished line of filament. If that doesn't take care of your problem, you may want to increase the 'first layer temperature' 5 to 10 degrees (start with 5 and increase if necessary).

Blue Tape is not perfect but it is very easy to use and generally gives great results.  However, sometimes your parts can pull the tape up off the glass during printing, and you will see some warping when that happens.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()