0

پرینت سه بعدی با فیلامنت Flexible

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 12 خرداد 1397 در ساعت 16 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیایید درباره چاپ سه بعدی رشته های انعطاف پذیر صحبت کنیم. هر کس می خواهد با آن چاپ کند، اما به یک تازه کار، ممکن است دلسرد کننده باشد. ما نگاهی خواهیم داشت که فیبرهای انعطاف پذیر را برای چاپ راحت تر از آنچه ممکن است به نظر برساند، و چگونگی اضافه کردن رشته های انعطاف پذیر به جعبه ابزار چاپ 3D خود اضافه کنید.
الك ریشتر
مه 3، 2017
اضافه کردن نظر | مشاهده نظرات (3)
از TPE به Soft PLA، رشته های چاپ انعطاف پذیر سه بعدی مواد مفید زیادی برای آماده شدن دارند. با طراحی این رشته ها اساسا لاستیک قابل چاپ هستند، به شما این امکان را می دهد که طرح های الاستیک پیچیده ای ایجاد کنید که در غیر این صورت غیر ممکن خواهد بود. رشته های قابل انعطاف در رنگ های مختلف، آرایش های شیمیایی و سختی می آیند، به شما امکان انعطاف پذیری برای اعمال خواص مختلف خود را می دهد.
الیاف چاپ انعطاف پذیر 3D چه هستند؟
به طور کلی، اکثر رطوبت ها دماسنج هستند؛ آنها را گرم می کنید، آنها را شکل می دهید، اجازه دهید آنها را خنک کنند، و این شکل نهایی است. هنگامی که چاپگر 3D شما نیاز به تغییر شکل رشته از سیلندر را به مدل خود ندارد مفید نیست. مخالف thermoset گرمانرم است؛ شما می توانید مواد خود را تقریبا به طور نامحدود ذوب شده و تغییر شکل دهید. با ترکیبی از پلیمرهای پلاستیکی با پلیمرهای لاستیکی، شما یک الاستومر ترموپلاستیک (TPE) دریافت می کنید. با استفاده از همین اصل، شما می توانید مواد را برای ایجاد پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU)، الاستومر ترموپلاستی Polyester Copolyamide (PCTPE) یا Soft PLA (ترکیب PLA و اشباع آن در یک ماده شیمیایی خاص برای تسکین آن) ترکیب کنید.

3D Printer

این مواد در بسیاری از صنایع از پانل ابزار خودرو، چرخ کاستور، ابزار قدرت، کالاهای ورزشی، دستگاه های پزشکی، تسمه های رانندگی، کفش، روبات های قابل انعطاف، و انواع اشکال مختلف مثل ترمو درب یا رشته های مختلف استفاده می شود. بیش از 40٪ از تمام TPE تولید شده برای استفاده در جایی در یک وسیله نقلیه است. استفاده معمول از TPE در تولید باعث انتقال آسان از تولیدات بزرگ به چاپ سه بعدی و نمونه سازی سریع می شود.

اگر شما با رشته PLA چاپ کرده اید، آن را سخت و شکننده خواهید یافت؛ آن را به شیوه ای اشتباه رها کنید و آن را می شکند با مواد انعطاف پذیر مانند MatterHackers PRO سری Flex، شما می توانید آن را هزاربار بارگذاری و نه شکستن آن. PRO فلکس می تواند تا 6 برابر طول اصلی خود قبل از شکستن کشش داده شود، و با تست سخت افزاری نرمال ما، ما قبل از فشردن از اتاق خارج شدیم.

قوانین برای زندگی با چاپ سه بعدی انعطاف پذیر:
قانون شماره 1: بدون لغو

اطمینان حاصل کنید که تمام کار چاپ را خاموش کنید. ضرب و شتم ثابت و اکسترود شدن می تواند چاپ شما را از عدم نیاز به پر کردن "hotend" با رشته های بیشتر پس از هر retraction مستثی نماید. در بعضی موارد، شما حتی می توانید یک نقطه تخت در رشته جلوگیری از شما از رشته اکسترود در تمام. با وجود خاموش شدن رکورد، مگر اینکه شما یک بخش فوق العاده پیچیده را چاپ می کنید، شما حتی نباید متوجه تفاوت باشید.

قانون شماره 2: آن را خشک نگه دارید

همان روش هایی که برای نایلون استفاده می شود برای رعایت رشته های انعطاف پذیر خود: 200 درجه فارنهایت به مدت شش ساعت در یک اجاق معمولی، سپس آن را خاموش کنید و اجازه بدهید فر را به دمای اتاق باز گردانید. شما همچنین می توانید یک کوره خلاء را برای خشک کردن رشته خود را در نیم ساعت تا یک ساعت استفاده کنید. بیشترین انعطاف پذیر فیبرها به نوعی هیدروکسی است و اگر بخواهید اکسترودر آن را مرطوب کنید، پاپ و صدای بوق بزنید. اینها جابجایی از آب است که بلافاصله بخار می شود و در چاپ شما خالی می شود. این مکعب ها قبل از چاپ، بدون خشک کردن رشته قبل از چاپ، چاپ می شد، در حالی که دست گرفتن دوچرخه در یک فر قرار داده شد و بلافاصله قبل از چاپ برداشته شد.

3D Printer1

قانون شماره 3: آن را پایین بیاورید

 

با PLA یا ABS میتوانید FAST را چاپ کنید. آنها یک ماده سخت است، بنابراین واقعا آسان است برای گرفتن و راندن رشته از طریق نازل. انعطاف پذیری چاپ مثل تلاش برای هدایت یک انتهای یک طناب است که با فشار دادن طرف دیگر. با پایین آوردن آن، احتمال دارد که اکسترودرهای خود را محدود یا حتی پیچیده کنید (من این را برای من اتفاق افتاده بود، و این کاملا دیدنی بود). کندتر به معنای 10mm / s یا 30mm / s به عنوان حداکثر سرعت یک نقطه شروع عالی است. بعضی از چاپگرها می توانند سریعتر چاپ کنند، بعضی دیگر نیاز به کمی کندتر دارند، اما 30 میلیمتر بر ثانیه برای چاپ بسیار خوب است.

 

افشای برخی افکار

Bowden در مقابل مستقیم Drive هر زمان چاپ رشته های قابل انعطاف ذکر شده است، یکی از اولین نظرات این است که چگونه شما می توانید flexibles چاپ با چاپگر سبک به عنوان خوانده شده، و یا که چاپ خوب نیست. در گذشته، این نظر درست بود، اما چاپ سه بعدی و چاپگرهای چاپگر 3D پیشرفت زیادی به دست آوردند، اما بزرگترین پیشرفت محدود کردن مسیر رشته ای است. آنچه این بدان معنی است این است که از دنده اکسترودر تا باز کردن نازل، هیچ جایی برای رشته هایی نیست که بخواهند از آن بیرون بیایند و یا به آن متصل شوند. همه چیز به پایین می آید، آیا وجود دارد که رشته ها از آن خارج شوند؟ چرخ دنده اکسترودر را ترک می کند اگر بله، یک قطعه را طراحی کنید تا آن را محدود کنید، یا اکسترودر خود را تغییر دهید تا شکافها را پر کنید.

 

 

 

تیلور یک تفکیک کامل و بحث بسیار عمیق تر با عکس ها و دانش فنی بیشتری درباره اینکه چرا دقیقا به طور مستقیم درایو بجز در صورتی که درایو مستقیم قرار دارد، نباشد، سؤالی است که شما باید از آن بپرسید، به طوری که اگر شما آن را در نظر داشته باشید، می توانید در اینجا بخوانید.

 

گرفتن اول لایه راست

لایه اول مهمترین بخش هر چاپ است. چندین چیز که باید انجام دهید برای اینکه اولین لایه را به خوبی بچرخانید وجود دارد.

 

شما باید سطوح چاپ (یا سطح چاپ) را به سطح مورد نیاز بدهید. از یک یا دو تکه MatterControl استفاده کنید، هر قاعده را به صورت دستی با یک تکه کاغذ کالیبره کرده یا از تکه تکه کردن خودکار چاپگر خود استفاده کنید.

شما نیاز به اکسترودر دارید تا ارتفاع صحیح را از تخت خود داشته باشید. حتی اگر تخت شما سطح است، شما باید مطمئن شوید که نازل در فاصله مناسب از بستر قرار دارد. بیش از حد نزدیک است و آن را پاره می کند و نمی کند، بیش از حد و آن را به اندازه کافی تماس نیست و نمی کند. شما نیاز به منطقه goldilocks دارید.

شما نیاز به یک ماده پایه خوب برای رشته انعطاف پذیر خود دارید تا به آن پایبند باشید. نوار رنگی آبی یا یک تخت شیشه ای داغ با چسب PVA، سطوح ایده آل برای تخت چاپ شما می باشد.

در اینجا ویدیو از MatterHackers چاپ 3D 101 چاپی است که به شما در جهت درست برای گرفتن یک لایه اول ستاره کمک خواهد کرد.

 

 

 

چاپ سه بعدی روی نوار نقاشان آبی

نوار آبی، و یا نوار نقاش، یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های برای دریافت یک چاپ عالی از flexibles شما است. در اینجا یک چک لیست سریع چیزهایی است که می خواهید مطمئن شوید که انجام می دهید.

 

 

 

اطمینان حاصل کنید که هر قطعه نوار از لبه به لبه بدون هر گونه همپوشانی و یا شکاف.

هنگام استفاده از نوار آبی، گرما را تا حد زیادی بالا نبرید، این ممکن است به قسمت چاپ شده شما آسیب برساند.

هر نوار نوار که در هنگام برداشتن قطعات آسیب دیده است را جایگزین کنید.

نوار پس از چاپ 5-10 را جایگزین کنید، هنگامی که قطعات چسبیده را متوقف کنند، یا هنگامی که از بین بردن ضخامت قابل توجه در بافت سطح نوار وجود دارد.

اگر اولین لایه شما چسبیده باشد، مطمئن شوید که سر چاپی به اندازه کافی نزدیک است تا یک خط ریزهخوار خوب را بسازید. اگر این مشکل شما را برطرف نمی کند، ممکن است بخواهید درجه حرارت اول را 5 تا 10 درجه افزایش دهید (با 5 شروع و در صورت لزوم افزایش یابد).

نوار آبی کامل نیست اما استفاده از آن بسیار آسان است و به طور کلی نتایج خوبی را به ارمغان می آورد. با این حال، گاهی اوقات قطعات شما می توانید نوار را در هنگام چاپ بر روی شیشه بکشید، و هنگامی که این اتفاق می افتد، برخی از پیچیدگی ها را می بینید.

3D Printer2

پرینتر 3D بر روی شیشه با فیلامنت گرم

هنگامی که شما یک بستر تحت کنترل دما دارید، چاپ مستقیم روی شیشه یک گزینه عالی است.

درجه حرارت توصیه شده برای فیبرهای انعطاف پذیر، از درجه حرارت اتاق تا 110 درجه سانتیگراد متفاوت است، بنابراین تنظیمات بستر توصیه شده را همانطور که در راهنمای مقایسه فیلامنت شرح داده شده، دنبال کنید.

اگر می‎خواهید مراحل ایجاد لایه تراز را دنبال کنید بدون آنکه پرینت چسبندگی داشته باشد، موارد زیر را دنبال کنید.

فیلامنت انعطاف‎پذیر گشتاور بیشتری برای فشرده شدن نیاز دارد. بنابراین قبل از شروع اکسترود مطمئن شوید به مقدار کافی در خروجی بستر خود جاری و گرم شده باشد. برای اطمینان میتوان در اولین لایه کمی حاشیه ایجاد کرد.

اطمینان حاصل کنید اکسترودر به اندازه کافی گرم شده و فیلامنت را ذوب کند. فیلامنت نباید خیلی ذوب و به شکل مایع دربیاید یا تکه تکه اکسترود شود.

اطمینان حاصل کنید سرعت پیرینتر زیاد نباشد. پرینت سریع عامل غیریکنواختی و نامرتب آن می‎شود. در فیلامنت‎های انعطاف‎پذیر، پرینت سریع عامل ایجاد گشتاور در قسمت گرم انتهایی آن می‎شود.

حجم اکسترود را افزایش دهید. برای اینکار از روش کالیبره مرحله‎ای استفاده کنید. چراکه روش کار باPLA  و TPE یکسان نیست؛ محدوده‎ی قابل دسترسی PLA 100mm و محدوده‎ی قابل دسترسی TPE 85mm است. بنابراین راهکار پیشنهادی این است که از روش مرحله‎ای استفاده کنید و یا درصد تفاوت اورجینال و انجام شده آن را بیابید. بدین روش دیگر لازم نیست پرینتر را چک و سیستم عامل آن را به روز‎رسانی کنید؛ برای مثال: پرینتر برای PLA 400 مرحله بکار می‎رود و بعد از کالیبره TPE 500 مرحله بکار می‎رود. 500/400=1.25، بنابراین اکسترود برای TPE حدود 125% خواهد بود و می‎توان اکسترود را در PLA متوقف کرد.

زمانی پرینتر می‎تواند به خوبی کار کند که از شیشه مرغوبی برای آن استفاده شده باشد. شیشه خوب تضمین می کند که لایه زیرین قطعات زیبا، درخشان و مسطح ایجاد شود.

3D Printer3

روش صحیح کاهش درجه حرارت

زمانی که از رول فیلامنت جدید استفاده می‎کنیم، به درجه حرارت 235·C احتیاج داریم؛ سپس درجه حرارت را 5 درجه افزایش می‎دهیم تا  زمانی که چاپ با کیفیت دریافت کنیم.

دمای بالا

در این حالت رشته‎های بیشتری بین قسمت‎های مجزای پرینت دیده می‎شود. اگر این اتفاق بیفتد باید سعی کنید دما را با step‎های 5 درجه‎ای کاهش دهید تا آنکه ماده اکسترودر نشست نکند.

در پرینتر فیلامنت انعطاف‎پذیر اگر گزینه reaction خاموش باشد بهتر کار می‎کند. جلوگیری از رشته‎ای شدن هر ردیف در پرینت کار دشواری است، اما با درجه حرارت مناسب، اینکار کمتر مسئله‎ساز است.

دمای کم

در این حالت رشته ها به لایه قبلی نمی‎چسبند و چسبندگی ضعیفی دارند یا بخشی از آن قوی نیست و می توان به راحتی آن را جدا کرد. پیشگیری از این مسئله مانند روش قبل افزایش step‎های 5 درجه‎ای حرارت را تا زمانی ادامه می‎دهیم که مقطع لایه‎ها خوب پرینت شوند و در انتها پرینت مستحکم باشد.

نکته: بهتر است قیل از پرینت، دمای پرینتر را آزمایش کنید. درجه حرارت محیط، رطوبت و کالیبراسیون و دستگاه چاپگر نیز در کیفیت پرینت تاثیرگذارند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()