0

پشم شیشه

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 2 تير 1397 در ساعت 15 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پشم شیشه یکی از رایج‎ترین عایقها در سراسر جهان به علت خصوصیات حرارتی و صوتی، وزن سبک، استحکام کششی بالا و انعطاف پذیری استثنایی آن می‎باشد. این نوع از عایق توانسته ظرفیت قابل توجهی از بازار نیاز عایق در دمای کارکرد منهای 50 تا مثبت 250 درجه سلسیوس را در سراسر جهان پوشش دهد به نحوی که سالانه حدود 7 میلیار دلار مجموع فروش آن است.

پشم شیشه، عایقی ساخته شده از فیبرهای شیشه‎ می‎باشد که از بافت رشته‎های تار و پود به شکل پشم ایجاد شده است که با وجود حفره‎های هوا بین فیبرهای شیشه برای این نوع عایق خصوصیت هاب عایق بودن در برابر سرما، گرما، صوت را ایجاد می‎کند. پشم شیشه‎ها به صورت رول یا تخته با خواص حرارتی و مکانیکی مختلف تولید می شوند. این نوع عایق به صورت اسپری در قالب نیز می تواند به کاربره شود.

پشم شیشه از الیاف ظریف، طولانی و معدنی متصل به هم که در دمای بالا تشکیل می شود. الیاف حرارتی (هر قطر تقریبا 6 تا 7 میکرون) به گونه ای توزیع می شوند که میلیون ها سلول کوچک هوا را در محصول محبوس می‎کنند. پشم شیشه خواص عایق حرارتی و صوتی خوبی دارد. استحکام کششی و انعطاف پذیری آن باعث می شود که در برابر لرزش، تحریک و یا فشرده سازی بالا ایدهآل باشد. وزن سبک و قابلیت اطمینان پشم شیشه مزایای قابل توجهی در هنگام حمل و نقل و نصب به شمار می‎آیند. علاوه بر این، پشم شیشه از لحاظ شیمیایی نیز کاربردی است و مانند تیرآهن، گوگرد و کلرید ناخالصی ندارد. این محصول در تماس با فلز غیرخورنده است.

 پشم-شیشه

عملکرد پشم شیشه

گازها، خواص هدایت حرارتی نامساعدتری نسبت به مایعات و جامدات دارند؛ بنابراین برای عایق‎بندی بسیار مناسب هستند. به منظور افزایش اثربخشی گاز (مانند هوا) و تضعیف رسانش گرمایی ، ایجاد حفره ‎های کوچک هوا در پشم شیشه بسیار موثرند. انتقال حرارت با جابه‎جایی تودههای جریان گاز برای هدایت شناوری و درجه حرارت انجام می‎شود ولی در سلول‎های کوچک هوا که حجم گاز بسیار کم است، انتقال حرارت به خوبی انجام نمی‎شود. بدین ترتیب از مواد شیشه‎ای و پلیمری برای به دام انداختن هوا می‎توان استفاده کرد.

از این عملکرد در عایق بندی‎های دیگری از جمله: پشم سنگ‌ها،  styrofoam، wet suit neoprene foam fabrics و فایبرهایی مانند: Gore-Tex و polar fleece نیز می‎توان استفاده کرد. درعایقبندی باله های پایینی هواپیما نیز از این اصول استفاده می‎شود.

استفاده از پشم شیشه برای عایق حرارتی دیوارهای خارجی و سقف، هدر رفت انرژی را 20 تا 30 درصد کاهش می‎دهد. برای تولید پشم شیشه، مواد خام در دسترس و تجدیدپذیر به کار گرفته می‎شود.

انواع پشم شیشه

پشم شیشه با محصولات، ضخامت و چگالی های مختلف موجود می‎باشد.

 انواع  ابعاد  بازه حرارت قابل تحمل (سلسیوس)  چگالی (Kg/m3)

Unfaced

Al.Foil

Vinyl

Metalized Polyester

 Kraft Paper

Glass Tissue

 

0.6Mx1.2M

&

1.2Mx5M

&

1Mx6M

 

250~ 50-

 

 12

16

24

32

36

40

48

64

جستارهای وابسته

-> خرید آنلاین پشم شیشه

-> بررسی تخصصی عایق پشم شیشه

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()