0

ششمين نمایشگاه بین المللی محصولات و فناوری کشاورزی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | پنجشنبه 11 آذر 1395 در ساعت 20 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

به گزارش خبرنگار مهر امين افتخار رييس شوراي اطلاع رساني ششمين نمايشگاه بين‌المللي محصولات و فناوري کشاورزي، گياهي، ارگانيک و صنايع وابسته با اعلام اين خبر، گفت: اين نمايشگاه که در نيمه دوم سال جاري، به مدت ۴ روز و از تاريخ شانزدهم تا نوزدهم آذرماه در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي‌شود، يکي از مهمترين رويدادهاي حوزه کشاورزي است.

وي افزود: ارايه جديدترين و آخرين پيشرفت ها، دستاوردها و تکنولوژي هاي شرکت هاي داخلي و خارجي در زمينه محصولات و فن آوري هاي کشاورزي و صنايع مرتبط در بخش هاي توليدي و خدماتي از جمله مهم ترين بخش هاي اين نمايشگاه است.

رييس شوراي اطلاع رساني ششمين نمايشگاه بين المللي محصولات و فناوري کشاورزي، گياهي، ارگانيک و صنايع وابسته اشاره اي هم به رابطه دو سويه محيط زيست و کشاورزي و تاثير متقابل اين دو حوزه بر هم داشت و اضافه کرد: ارايه فن آوري ها و محصولات حافظ محيط زيست همچون فن آوري هاي نوين براي مديريت آبياري ونيز سم و کودهاي کمتر آسيب رسان به آب و خاک، بخشي از اهداف نمايشگاه امسال است.

وي ضمن يادآوري هدف گذاري جهاني براي دستيابي به برند سبز در توليدات و نيز پر رنگ تر شدن اهميت حفظ محيط زيست، خاطرنشان کرد: ايران نيز براي حفظ جايگاه خود در بازار صادرات، بايد به سمت ايجاد و توسعه برند سبز حرکت کند و از اين رو ارايه محصولات يا فن آوري هاي سازگار با محيط زيست در اين نمايشگاه، مي تواند شروعي براي اين حرکت نو باشد.

افتخار با بيان اينکه کشاورزي محور توسعه بسياري از کشورها بوده و داراي اهميت بسزايي در اقتصاد ملي است، اظهار داشت: معرفي توانمندي‌هاي حوزه کشاورزي در بخش هاي مختلف خدمات، فني و مهندسي، استفاده بهينه و مؤثر از سهم منابع پايه درکشاورزي، توجه به توسعه صادرات و رونق توليد محصولات کشاورزي، ارايه راهکارهاي اصولي و عملي براي برقراري رابطه موثر ميان دو حوزه کشاورزي و محيط زيست و جلوگيري از تخريب محيط زيست و اخذ سفارش از مشتريان جديد و بالقوه از اهداف اين نمايشگاه است.

وي ضمن اشاره به نقش مهم کشاورزي ايران در تامين ذخاير و امنيت غذايي کشور، افزود: در اين نمايشگاه، انواع توليدات، ماشين آلات و ادوات کشاورزي، کود و سم و ماشين هاي سم پاش، خاک و کمپوست ارگانيک در کنار انواع محصولات ارگانيک و محصولات بهداشتي و درماني طبيعي و گياهي معرفي خواهد شد.

افتخار با تاکيد بر اهميت موضوع آب و ضرورت صرفه جويي و جلوگيري از هدر رفت آب و استفاده بهينه آن در بخش هاي مختلف همچون کشاورزي و صنعتي، تصريح کرد: در موضوع آبياري، امکانات و سيستم ها نيز انواع لوله هاي پلي اتيلن، آبياري تحت فشار، قطره اي و باراني و تجهيزات مرتبط، همچنين استخرهاي کشاورزي، انواع پمپ و لوازم و روش هاي آبياري و از مهمترين زمينه‌هاي حضور در ششمين نمايشگاه بين المللي محصولات و فناوري کشاورزي، گياهي، ارگانيک و صنايع وابسته است.

رييس شوراي اطلاع رساني ششمين نمايشگاه بين المللي محصولات و فناوري کشاورزي، گياهي، ارگانيک و صنايع وابسته ضمن يادآوري فرصت ايجاد شده براي تبادل دانش، تجربيات و تکنولوژي در دوران پساتحريم، گفت: تبادل دانش فني، دستيابي به فن آوري هاي نوين، ارتقا کمي و کيفي محصولات کشاورزي و خدمات ضروري در اين حوزه از ديگر رويکردهاي مهم اين نمايشگاه است.

وي ابراز اميدواري کرد: حضور شرکت هاي دانش بنيان داخلي و خارجي و ارايه فن آوري هاي نوين توسط آن ها در ششمين نمايشگاه بين المللي محصولات و فناوري کشاورزي، گياهي، ارگانيک و صنايع وابسته مورد استقبال مراکز، نهادها و موسسات علمي و فن آوري اين حوزه قرار گيرد.

افتخار اشاره اي هم به تاثير چنين اقداماتي در رونق اقتصاد کشاورزي داشت و گفت: سهم قابل توجه بخش کشاورزي در توليد ناخالص ملي در کنار اهميت دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي، همچنين ضرورت تامين ذخاير راهبردي و استراتژيک کشور و تامين امنيت غذايي از جمله مواردي است که رسالت برگزار کنندگان نمايشگاه در اين حوزه را بيش از پيش فزوني مي بخشد.

وي گفت: بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته، در حاشيه اين نمايشگاه کارگاه هاي آموزشي و نشست هاي تخصصي و متنوعي با حضور کارشناسان، اساتيد دانشگاه، محققان و فعالان اين بخش برگزار خواهد شد.

ششمين نمايشگاه بين المللي محصولات و فناوري کشاورزي، گياهي، ارگانيک و صنايع وابسته (ايران اگروتک) توسط شرکت ماني تدبيرسازه از ۱۶ لغايت ۱۹ آذرماه در محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي گردد. علاقه مندان براي کسب اطلاعات بيشتر درخصوص اين نمايشگاه مي توانند به نشاني www.iranagrotech.com مراجعه کنند.

 

ساعت بازديد:   16:00 ~ 9:00

مکان: محل دايمي نمايشگاه بين المللي تهران

تهران - بزرگراه چمران - محل دايمي نمايشگاههاي بين المللي تهران

گروه : کشاورزي ، دامپروري ، شيلات و مواد غذايي

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()